Niektórzy nie doceniają naszych pięknych sąsiednich krajów, m.in. Słowacji. Całkowicie niesłusznie. Szukają daleko miejsc, w których mogli by się w spokoju oddać rozrywkom na śniegu, dlatego decydują się np. na Sylwestra w Alpach. Pierwsze skojarzenie mieszkańca Polski z białym szaleństwem to oczywiście Tatry. To pasmo górskie jednak nie kończy się w granicach naszego kraju. Rozciąga się dalej na tereny naszych sąsiadów Słowaków. Spędzenie właśnie tam sylwestrowej nocy jest wspaniałym pomysłem.

Oczywiste jest, że Sylwester na Słowacji to propozycja przede wszystkim dla miłośników nart, którzy z powodzeniem mogą pogodzić aktywny wypoczynek z wyśmienitą zabawą. Właśnie z myślą o nich organizowane jest powitanie nowego roku na trasach zjazdowych.

Nie jest jednak powiedziane, że sylwestrowa oferta jest jedynie dla narciarzy. Ta wyjątkowa noc spędzona w górach to nie apomniane przeżycie. Wybierając się większą grupą możemy wynająć małą chatkę, w której powitamy Nowy Rok w sposób jaki będziemy chcieli. Z reguły musimy sami zadbać o coś do jedzenia. Brak gotowego cateringu z pewnością rekompensują baseny z wodami termalnymi. Kąpiel w nich bez wątpienia będzie wyjątkową alternatywą dla tradycyjnego balu sylwestrowego. Z reguły przy chatach bądź innych miejscach noclegowych istnieją miejsca, gdzie możliwe jest rozpalenie ogniska. Z możliwości witania Nowego Roku właśnie w ten sposób korzysta bardzo wiele osób.

Jeśli jednak ktoś nie wyobraża sobie sylwestrowej nocy bez muzyki i tańców, również znajdzie na Słowacji coś dla siebie. Podobnie jak w Polsce organizowane są tam bale, zarówno te wykwintne, jak również te bardziej kameralne. Oczywiście obowiązkowym punktem każdego sylwestra jest wzniesie toastu za Nowy Rok lampką szampana.
Słowacja jest pięknym miejscem i szkoda by było wybrać się tam jedynie na tą wyjątkową, sylwestrową noc. Warto spędzić tam przynajmniej parę dni, aby poznać choć kilka wartych odwiedzenia miejsc, m.in. przepięknych zamków czy tajemniczych jaskiń.

Jeśli ktoś nie ma ochoty na narty, a chciałby odwiedzić miejsca leżące niedaleko Polski, idealną propozycją będzie spędzenie sylwestra w Pradze w Czechach.