Wyspy Kanaryjskie to z pewnością niesamowite miejsce na spędzenie sylwestrowej nocy, w szczególności dla miłośników ciepłego klimatu i przepięknej pogody. Bowiem tych dwóch rzeczy na pewno nie zabraknie podczas pobytu na Wyspach. Na co jeszcze możemy liczyć wybierając się w to miejsce? Wszystko zależy od tego jak chcemy spędzić tą jedyną noc w roku.

Jeśli chcemy poczuć atmosferę panujących tak wciąż przeróżnych festiwali, jarmarków i fiest,najlepiej po prostu wyjść na ulice i bawić się wraz z mieszkańcami miast. Nadejście Nowego Roku jest bowiem przez nich obchodzone bardzo hucznie i żywiołowo. Jest to zasługa folkloru kanaryjskiego, który jest połączeniem kultury rdzennych mieszkańców z kulturą hiszpańską oraz tradycji wywodzących się z pogańskich wierzeń. Zabawy sylwestrowe na największych wyspach, czyli m.in. Teneryfa, Gran Canaria czy La Palma, trwają do białego rana. Składają się na nią przeróżne imprezy, występy i wszechobecna muzyka.

Dla tych, którzy szukają bardziej ekskluzywnego sposobu spędzenia sylwestrowej nocy, przeznaczona jest specjalna oferta – rejs luksusowym jachtem. Warunki panujące podczas rejsu są idealne, a płynie się szybko i bez żadnych problemów. Program wyprawy jest bardzo bogaty, składają się na niego różne przedstawienia, pokazy, koncerty oraz dyskoteki. Nie można również zapominać o przepięknych widokach, jakie mamy szansę zobaczyć na własne oczy podczas rejsu.
Na taką wyprawę warto wybrać się już po Świętach Bożego Narodzenia. Najczęściej rejs na Wyspy Kanaryjskie trwa od 10 do 14 dni.

Z myślą o turystach powstały również tzw. wyprawy niekomercyjne, które pozwalają na wynajęcie jachtu wraz z ekipą marynarzy i zabranie na niego grupy przyjaciół. Nie trzeba umieć żeglować, ponieważ wynajem statku równa się wynajęciu całej ekipy dowodzącej. Chętni mogą jednak podczas rejsu nauczyć się podstaw żeglarstwa i nawigacji oraz podjąć próbę sterowania statkiem. Wynajęcie jachtu jest możliwe nie tylko w firmach żeglarskich, ale także w niektórych biurach podróży.

Jeśli będziemy chcieli diametralnie zmienić klimat możemy wybrać ofertę białego szaleństwa podczas sylwestrowego pobytu w Alpach.