Paryż w ostatnich dniach grudnia przeżywa prawdziwe oblężenie turystów ze wszystkich państw świata. Wyjazd do tego niesamowitego miejsca warto dobrze zaplanować z jednego prostego powodu: oferta spędzenia czasu jest tak ogromna, że lepiej zdecydować się na coś konkretnego wcześniej, żeby potem uniknąć nerwów związanych z niezdecydowaniem.

Na początek warto wiedzieć jedną rzecz: sylwestra najhuczniej obchodzą turyści. Mieszkańcy Paryża niezbyt chętnie celebrują wszelkie masowe uroczystości. Nie należy się jednak martwić tym faktem, bowiem w ten wyjątkowy dzień turystów na ulicach z pewnością nie zabraknie.

Sylwestra w Paryżu można spędzić na kilka sposobów. Jednak absolutnie pierwszym skojarzeniem ze słowem PARYŻ jest niezaprzeczalnie Wieża Eiffla. Właśnie tam, w tę jedyną w roku noc, ściągają rzesze turystów.  Drugim najchętniej odwiedzanym miejscem 31 grudnia są Pola Elizejskie. To właśnie tam odbywają się pokazy sztucznych ogni, a zgromadzone tłumy wspólnie odliczają ostatnie sekundy odchodzącego roku. Mimo  rzeszy ludzi zabawa jest bezpieczna, ponieważ czuwa nad nią kilka tysięcy policjantów.

Dla tych, którzy wolą powitać Nowy Rok w pięknym wnętrzu swoje drzwi otwierają słynne paryskie kabarety. Huczne rewie odbywają się w legendarnym Moulin Rouge oraz między innymi w Le Lido de Paris czy Le Crazy Horse. Za bilet w cenie kilkuset euro można zjeść kolację suto zakrapianą szampanem oraz oczywiście obejrzeć taneczne show, z którego słyną te miejsca. Oferta kabaretów nie kończy się jednak na trzech wcześniej wspomnianych rewiach. W Paryżu istnieje kilkadziesiąt mniejszych kabaretów, w których można spędzić czas w równie przyjemny sposób, jednak za dużo niższą cenę.

Wybierając się do Paryża w czasie Sylwestra lepiej nie nastawiać się na zwiedzanie. Przepełnione tłumami ulice nie służą bowiem tworzeniu atmosfery sprzyjającej oglądaniu zabytków. Tym bardziej, że chcąc obejrzeć jakiekolwiek dzieło sztuki będziemy musieli spędzić długie czasami godziny w kolejkach. Dlatego lepiej zdecydować już teraz czy chcemy uczcić Nowy Rok czy zwiedzić stolicę Francji.

Paryż z pewnością dostarczy nam rozrywek, jednak nie pomoże nam w poczuciu świątecznej atmosfery. Dla tych, którzy od zabawy wolą duchowe przeżycia, idealny będzie wyjazd na Sylwestra do Izraela.