Turcja to bez wątpienia piękne miejsce na ziemi. Nie dziwi więc, że turyści odwiedzają je w ciągu całego roku. Jednak najlepszą okazją jest wybrać się tam w okresie świątecznym, aby móc spędzić Sylwestra razem z mieszkańcami tego kraju. Przed podjęciem decyzji warto jednak wiedzieć na jakie atrakcje możemy liczyć.

Wszystko zależy od tego gdzie dokładnie chcemy się udać. Każde bowiem miejsce oferuje inne atrakcje. Szczególnie warte polecenia są te oferowane przez Istambuł oraz Riwierę Turecką. Oczywiście na obydwu tych obszarach możemy liczyć  na imponujące widoki. Jednak Istambuł proponuje dodatkową atrakcję. Chodzi o zabawę sylwestrową zorganizowaną jako rejs statkiem po wodach Bosforu. Oczywiście na tej imprezie nie może zabraknąć orientalnych rytmów oraz show, którego główną atrakcją będzie taniec brzucha. Będzie również okazja zjedzenia smacznych lokalnych potraw oraz spróbowania miejscowych napojów alkoholowych. Abstynenci również znajdą coś dla siebie w bogatym menu.

Będąc w Istambule nie można przegapić okazji do zobaczenia takich atrakcji jak rzymskiego Hipodromu, Błękitnego Meczetu, Hagia Sophia oraz miejscowego skarbca, w którym można podziwiać osmańskie klejnoty. Koniecznie trzeba też udać się do Safranbolu, najpiękniejszego kurortu nad Morzem Czarnym.

Osoby ceniące sobie przede wszystkim luksus i wygodę powinny wybrać Turecką Riwierę. Tam na miłośników niezakłóconego spokoju czekają kryte baseny z podgrzewaną wodą oraz turecka łaźnia. Niektórzy pragną spędzić Sylwestra na sportowo. Oczywiście i oni znajdą tutaj coś dla siebie. Mogą wybierać wśród tenisa stołowego, rzutek lub rzutu bullą. Kulminacyjnym punktem jest wystawna kolacja sylwestrowa, przygotowana specjalnie z myślą o przybyłych gościach.

Turcja to oferta dla ludzi, którzy wolą spędzić sylwestra bardziej wykwintnie niż na tradycyjnym balu. Nie każdy jednak jest miłośnikiem takiego luksusu. Jeśli ktoś pragnie spędzić ten dzień w równie pięknym i ciepłym miejscu, jednak w mniej wyszukany sposób, powinien skorzystać z oferty sylwestrowego pobytu w Tunezji.