Kto nie chciałby przenieść się do ciepłych, a jednocześnie malowniczych miejsc, gdy za oknem od kilku dni pada śnieg, a termometr wskazuje 15 stopni poniżej zera. Czas urzeczywistnić te pragnienia. Co trzeba więc zrobić? Wybrać się do malowniczego zakątka naszej planety, jakim bez wątpienia jest Tunezja.

Sylwester to oczywiście okazja do szampańskiej zabawy. Jakie więc atrakcje czekają na nas w tym arabskim państwie? Wszystko, jak zwykle, zależy od naszych upodobań. Jeśli chcemy spędzić tę wyjątkową noc na sportowo, warto zainteresować się bogatą ofertą sportów zarówno wodnych, lądowych jak i powietrznych. Decydując się na te pierwsze możemy wybierać głównie spośród trzech opcji, mianowicie: nurkowania, nart i rowerów wodnych. Ci z państwa, którzy wolą rozrywki na ziemi mogą odbyć „kurs na wielbłądzie” przez Saharę lub odwiedzić pole golfowe. Wybór zależy już od charakteru człowieka. Miłośnicy powietrznych atrakcji z pewnością ucieszą się z propozycji lotu balonem lub paralotnią.

Czas na propozycje dla tradycjonalistów, którzy nie wyobrażają sobie nocy z 31 grudnia na 1 stycznia bez sylwestrowego balu. Zazwyczaj odbywają się one w lokalach, chociaż sporym uznaniem cieszą się także imprezy plenerowe. Jeden punkt programu każdej tego typu imprezy jest niezmienny bez względu na miejsce jego odbywania się. Chodzi oczywiście o odbywające się wtedy koncerty oraz pokazy fajerwerków.

Podróż w sylwestrowym czasie warto zaplanować wcześniej. Wyjeżdżający mogą wybierać w propozycjach hoteli 3-, 4- i 5-gwiazdkowych, które oferują pełne wyżywienie oraz wiele atrakcji dla swoich gości. Miejsca można zarezerwować już dziś nie wychodząc domu. Wystarczy zrobić to przy pomocy internetu. Jest to nie tylko szybsza, ale również bardziej opłacalna opcja. Najczęściej wyjazdy do Tunezji rozpoczynają się 29 lub 30 grudnia i trwają od 7 do 14 dni. Dzięki temu mamy szansę spędzić w tym egzotycznym kraju nie tylko Sylwestra, ale także Nowy Rok.

Dla tych, którzy pragną w te dni odpocząć, polecamy spędzenie 31 grudnia w Egipcie. Tam z pewnością odnajdą ciepły klimat i spokój.