Nie każdy lubi typowe sylwestrowe zabawy do białego rana. Niektórzy wolą ten czas spędzić w spokoju, oddając się błogiemu lenistwu. Właśnie dla nich idealnym miejscem na spędzenia przełomu roku jest Egipt. W tym kraju bowiem nie ma zwyczaju hucznego witania Nowego Roku. Miłośnicy spokoju mogą pożegnać Stary Rok spacerując słoneczną plażą i zapominając, że w tym samym czasie w Polsce pada śnieg i panuje temperatura niższa o 20 stopni.

Nie oznacza to jednak, że 31 grudnia to dzień jak każdy inny. Z myślą o turystach przygotowywane są rozmaite atrakcje, spośród których z pewnością każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie. Na tych, którzy pragną spędzić Sylwestra aktywnie, czeka cała gama sportów, głównie wodnych, z racji bezpośredniego dostępu do dwóch mórz: Czerwonego i Śródziemnego. Wszystkie egipskie kurorty mają pełne zaplecze sportowe. Witanie Nowego Roku podczas nurkowania, surfowania czy po prostu pływania po czystym morzu to tylko niektóre z rekreacyjnych atrakcji jakie czekają na turystów.

W tę wyjątkową noc, kiedy stary rok spotyka się z nowym, atrakcje znajdą również miłośnicy zabaw do białego rana. Zamiast decydować się na imprezę w lokalu w Polsce, mogą oni wybrać się na licznie organizowane dyskoteki i potańcówki. Prym wśród imprezowych miast kraju znad Nilu wiodą Szarm el-Szejk oraz Hurghada. Liczne restauracje i puby zlokalizowane w tych miejscach gwarantują szeroki wybór sylwestrowych rozrywek. Hotele również nie zapominają o zagranicznych turystach. Z myślą o nich urządzają m.in. uroczyste kolacje połączone z tańcami, podczas których można miło spędzić tę wyjątkową noc.

Po sylwestrowych szaleństwach można odpocząć na dwa sposoby. Pierwszy z nich to ten bardziej leniwy, kojarzący się głównie z opalaniem na słonecznych plażach lub spacerami w cieniu palm. Można również spędzić Nowy Rok w zupełnie inny sposób: zwiedzając piękny kraj, jakim bez wątpienia jest Egipt.

Plusami wyjazdu do Egiptu w okresie sylwestrowym, oczywiście oprócz nietuzinkowego spędzenia tej jedynej w roku nocy, są mniejsza liczba turystów niż w okresie letnim oraz bez wątpienia piękne słońce w środku zimy.
Oczywiście nikt nie wyjeżdża do Egiptu jedynie na sylwestrową noc. Z reguły biura podróży oferują wyjazdy na 7-8 dni.

Dla tych, którzy kochają ciepły klimat, ale jednak chcą zaszaleć w tą wyjątkową noc poleca się wyjazd na Wyspy Kanaryjskie.